Kiedy cena euro w kantorach jest najbardziej korzystna?

0 Comments


Wakacyjny wyjazd dla większości z nas to nie lada wydatek, a jednocześnie ogromna przyjemność, z której nie chcielibyśmy zupełnie rezygnować w imię oszczędności. To normalne, że staramy się w miarę możliwości ograniczyć koszty wakacyjnej wycieczki. Poświęcamy sporo czasu na znalezienie idealnego lokum czy korzystnego środka transportu. A co z zakupem odpowiedniej waluty? Jeśli nie chcesz wyrzucać pieniędzy w błoto, warto wiedzieć, kiedy cena euro w kantorach jest najbardziej korzystna.

Nie ma wątpliwości, że oczekiwanie z zakupem do ostatniej chwili może odbić się na naszym portfelu. Zabraknie nam wtedy czasu na to, by rozejrzeć się i porównać ceny euro w różnych kantorach. Kupując euro dopiero na kilka dni przed wyjazdem, musimy się liczyć z tym, że dokonamy niezbędnego zakupu bez względu na to, czy kurs euro będzie dla nas satysfakcjonujący.

Obserwując prawidłowości z ostatnich lat można zauważyć, że najkorzystniejsze ceny euro w kantorach spotykamy na wiosnę. Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd z wyprzedzeniem, zacznij rozglądać się po kantorach już w kwietniu czy w maju. Nie zwlekaj jednak z zakupem zbyt długo, bo może się okazać, że im bliżej sezonu, tym wyższe będą ceny waluty. Dobrym rozwiązaniem jest ustalenie ceny, którą jesteśmy gotowi zapłacić i dokonanie zakupu w momencie, gdy euro osiągnie odpowiedni pułap. W innym przypadku może się okazać, że będziemy czekać na jak najniższą cenę tak długo, aż przeminie okres, w którym można liczyć na najkorzystniejszy kurs.

Aby cena euro była jak najlepsza, dobrze jest wziąć pod uwagę także to, gdzie dokonamy zakupu. Wbrew pozorom, największe kantory wcale nie muszą mieć najlepszych cen. Warto poszukiwać euro w dobrej cenie w miejscu swojego zamieszkania, a nie już w podróży, bliżej granicy. Choć obce waluty są w przygranicznych miejscowościach powszechnie dostępne, ich ceny rzadko można nazwać korzystnymi – w końcu skoro dotarłeś już tak daleko, dokonasz zakupu potrzebnej kwoty niezależnie od aktualnie obowiązującej ceny euro.

Tagi: , , , ,